Podróże po Europie – Anglia

Turystyka w Europie stale się rozwija. Nasz kontynent jest bogaty w atrakcje, ciekawą historię i piękną naturę, co coraz bardziej doceniamy. Podróże międzynarodowe stały się popularniejsze, również dzięki możliwościom transportowym. Obecnie do wyboru mamy transport lądowy, wodny i powietrzny, ta różnorodność to duże ułatwienie. Rozwinięta komunikacja sprawiła, że w dowolnej chwili można się przemieszczać z jednego końca kontynentu, a nawet świata na drugi bez większego wysiłku i przeszkód. Dodatkowo podróżować można z przyjaciółmi, rodziną lub w pojedynkę, opcji jest wiele. Panuje pełna dowolność, a jedynym ograniczeniem są pieniądze, jednak dobrze wybierając i prosperując, nie potrzeba dużej kwoty, by odbyć podróż. Przykładem oszczędnych możliwości są busy do Anglii, które nadal są bardzo popularne.

Busy Polska Anglia – alternatywą dla lotów

Dla wszystkich, którzy na swój cel wyjazdowy wybierają UK, czekają nie tylko świetne atrakcje, dużo zwiedzania i wyjątkowy klimat, ale również tania alternatywa dla lotów. Wiele osób miewa lęk przed lataniem, nie lubi w ten sposób podróżować, lub po prostu woli wybrać mniej kosztowną opcję z możliwością zabrania dużego bagażu w cenie. W takich sytuacjach warto rozważyć przewóz osób do Anglii. Dodatkowym plusem takich usług jest podróżowanie spod adresu pod adres. Prywatne firmy transportowe, takie jak np. dobrze znana w woj. Lubelskim Grandbus zapewniają wygodny transport spod drzwi domu bezpośrednio na miejsce (może to być hotel, dom znajomych lub inny adres). Warto poruszyć również kwestię cen biletów, są niedrogie i stałe bez względu na termin rezerwacji. Dzięki temu podróżując busem do Londynu, można zaoszczędzić, zabierając bagaż w cenie biletu i nie wydajając pieniędzy na dodatkowe dojazdy.

Zacznij od Londynu

To świetny pomysł na rozpoczęcie swojej przygody w Anglii. To miasto turystyczne, które ma wiele do zaoferowania. Aby zwiedzić to miasto potrzeba kilku dni, dlatego wybierając się na szybki wypad, warto zobaczyć najważniejsze. Zdecydowanie polecamy Big Ben z Pałacem Westminsterskim, ta budowla nawet małym dzieciom kojarzy się z tym krajem, to bez wątpienia jego ikona i nie można pominąć go w planie turystycznym. Będąc już w tej części miasta, warto skorzystać z London Eye, który jest po drugiej stronie Tamizy (parząc od Big Bena), to największe koło widokowe na świecie. Kolejne miejsce to Pałac Buckingham, gdzie mieszka Królowa Elżbieta II i zmiana warty. Polecamy również pałac i ogród Kensington, który był rezydencją świeżo poślubionej pary królewskiej Diany i Karola. To prawdziwa perełka dla wszystkich interesujących się historią rodziny królewskiej. Inne atrakcje, które warto zobaczyć to: Hyde Park, Piccadilly Circus, Katedra św. Pawła, Tower of London, Tower Bridge i wiele innych ciekawych miejsc. Wystarczy spacerować ulicami, wstąpić do napotkanej kawiarni, zobaczyć czerwone autobusy i budki telefoniczne, by poczuć klimat tego miejsca.

Londyn to pierwszy z przystanków, które polecamy w podróży do UK. Warto odwiedzić również inne miasta np. Liverpool, Manchester, Oksford, choć samoloty nie latają wszędzie, to busy do Anglii są w stanie dowieźć swoich pasażerów dokładnie do miejsca, do którego się wybierają.

Podróże po Europie

Wiele ciekawych atrakcji znajduje się również u naszych najbliższych sąsiadów. Warto odwiedzić Niemcy, tutaj warto zatrzymać się w Berlinie lub Frankfurcie, Holandię szczególnie wiosną, gdy kwitną tulipany, Francję Paryż i wieżę Eiffla. Te wszystkie miejsca są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zarezerwować urlop, odłożyć niedużą kwotę i zabukować bilet.

undefined

Leave a Comment